Celé zařízení je zabezpečeno pojištěním jak z hlediska jeho zničení, tak z hlediska případného způsobení škod třetím osobám
Fotovoltaické panely jsou instalovány způsobem, který nijak nebrání růstu trávy u jejich paty. Díky výborným zkušenostem z uplynulých let se spásáním trávy ovcemi lze péči o pozemek koncipovat způsobem pro přírodu velice dobře únosným.
Okolní vegetace je držena v takové výšce, aby nebyly zastíněny plochy FV-panelů.
Pro údržbu pozemku fotovoltaické elektrárny jsou potřebné personální kapacity obvykle zajišťovány co nejblíže vlastní lokality objektu.
K založení nosné konstrukce jsou obvykle použity šroubové základy o průměru cca 8 cm, které minimalizují zásah do půdy stejně jako stupeň zastavění povrchu oproti konstrukcím s betonovými základy popř. prahy (totéž platí pro demontáž).
Při výstavbě technických budov nutných k provozu (trafostanice, měniče a měřící, řídící a regulační technika) bude snaha o optimalizaci jejich umístění, zejména co se týče technických požadavků, stejně tak pokud možno o co nejsnesitelnější výšku budovy a o minimální vzhledovou výraznost.
Po skončení využívání vznikne provozovateli povinnost demontáže stavby. To bude podchyceno smluvně mezi nositelem záměru, obcí a vlastníkem pozemku a také jištěno bankovním ručením.
Na základě modulového rozmístění panelů zůstává nadále zachována možnost nebráněnému odtoku vody a širokoplošného vsaku srážkové vody. Tím se může nadále vyvíjet vegetace i pod solárními moduly. Těmito opatřeními a ustanovením, že provozní a příjezdové cesty a odstavné plochy budou zpevněny vodopropustným způsobem, bude zábor půdy v oblasti výstavby omezen pouze na plochy pro technické budovy.
Neočekávají se žádné nepřípustné vlivy na okolí, protože k nárůstu dopravního provozu dojde pouze během výstavby solárního elektrárny. 
S výstavbou zařízení nejsou, až na minimální vlivy, spojena žádná negativní zatížení životního prostředí.
Přitom jsou zohledněny všechny faktory podmíněné zařízením samotným, výstavbou i provozem, přičemž zejména poslední jmenovaný se k současnému stavu projektu dá pouze paušálně odhadnout a nedají se očekávat žádné vlivy na okolní prostředí. 
Ekologická funkční schopnost volné krajiny s jejími důležitými vyrovnávacími funkcemi zůstane zejména na základě minimálního stupně zastavění plochy a extenzivního využití stávajících nezastavěných pozemků zachována a dokonce přinese ve spojení s minimalizačními a vyrovnávacími opatřeními (např. zazelenění plochy 3-řadami porostu z původních křovin a dřevin, osázení ovocnými stromy, např. zextenzivnění pole ve východní části na louku či plošné extenzivní využití louky na zbylé ploše pozemku) i nepatrné zlepšení stavu okolního prostředí. Tím lze vyloučit trvalé negativní vlivy na životní prostředí – půdu, klima, vodu i biotopy. Jediné trvalé ovlivnění je spojeno se vznikem nepatrných optických změn krajinného obrazu, které je dáno technickým, zemědělské struktuře cizím, využitím plochy a může působit mírně rušivě.

V závislosti na celkové výměře pozemků nabízíme jednorázový vklad do rozpočtu města ve výši 25 000 Kč za každý pronajatý hektar. Tato finanční pobídka bude vyplacena v případě udělení souhlasu rozvodné společnosti s připojením zařízení k distribuční soustavě a vydáním stavebního povolení nejpozději do 30. 7. 2009. Rovněž bude po dohodě možné umístit sídlo společnosti provozující solární fotovoltaický park do Vaší obce. Tím bude město navíc dle platných zákonů (rozpočtové určení daní) získávat poměrnou část z daňových odvodů z veškerých příjmu tohoto subjektu.

Jako další přínos lze považovat vytvoření pracovních míst, hlavně v oblasti ochranny a hlídání Fotovoltaického parku. V neposlední řadě také výstavba a provoz Fotovoltaické elektrárny na území Vaší obce může zvýšit turistickou atraktivitu lokality.

Hledáme pozemky větší než 2,5 ha pro výstavbu fotovoltaické elektrárny. Za tyto pozemky nabízíme roční nájemné až 70 000 kč za hektar půdy. Částka bude upřesněna po získání souhlasného stanoviska energetiky. Máme zájem o dlouhodobý pronájem takovýchto pozemků a to na dobu až 20 let.

Pro přesné spočtení výše nájemného za Váš pozemek, klikněte na odkaz "Fotovoltaika" na hlavní straně.

 

 

Jedna věc je zakoupit a zapojit FV systém vyrábějící elektřinu. Na druhou stranu pokud ji neprodáte, je snaha marná. Naštěstí vláda vyšla obnovitelným zdrojům energie vstříc - distributor elektrické energie v okolí vaší FV elektrárny musí tuto vyrobenou energii povinně odkoupit.
Fotovoltaické panely se dají umístit kamkoliv. Jako majitel rodinného domku si je mohu dát na střechu - nad krytinu, nebo místo krytiny. Jako vlastník pozemku mohu instalovat tzv. pevně umístěné panely s daným sklonem nebo využít tzv. polohovačů (jsou sice dražší, ale zvyšují poměrně významně výnosy). Dále se dá FV umístit např. na fasády, balkóny, výklenky atd.
Výrobci udávaná životnost se pohybuje okolo 30 let. FV panel postupem času ztrácí svou výkonost - dá se říci, že "stárne". Udává se úbytek výkonu po 10 letech na 90% a po asi 20 letech úbytek výkonu až na 80% původního špičkového výkonu. Panel by mohl výrabět eletřinu i tři desetiletí a déle, ale pokud budem počítat s postupem technologií, za 10 let budou panely s lepšími vlastnostmi. Takže budou FV panely měněny za novější jěště před koncem jejich životností.
Po životnosti článků, která je delší než 30 let, se veškeré materiály na výrobu panelů (kovy a sklo) a článků (křemík) dají recyklovat u specializovaných firem.
FaLang translation system by Faboba

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.